در حال حاضر بیش از 2000 فایل در سایت گنجینه دانش موجود است که 95% آنها بصورت رایگان دانلود می شوند

موضوعات اصلی

ganjinedanesh-moshavereتدریس خصوصی آنلاین

ganjinedanesh-moshavereخرید و فروش فایل

مصاحبه با رتبه های اول کنکور 94

konkoor 94

نتایج کتکور سراسری سال 94 در تاریخ 29 تیر ماه 1394 اعلام شد. خبرگزاری های رسمی با نفرات اول کنکور در رشته های مختلف مصاحبه هایی ترتیب داده اند که سایت گنجینه دانش این مصاحبه ها را تقدیم کاربران خود می کند.

 

مطلب مرتبط: سوالات و پاسخنامه کنکور تجربی از سال 83 تا 94

1- مصاحبه با نفر اول کنکور تجربی 94 : سارا همتی

sara hemmati

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، نتایج کنکور سراسری سال 94 صبح امروز اعلام شد و نام «سارا همتی» به عنوان نفر اول کنکور علوم تجربی تنها پرچمدار آذربایجان‌شرقی در اصلی‌ترین آزمون علمی سالانه کشور عنوان شد. سارا متولد دی ماه 75 است که در دبیرستان فرزانگان تبریز درس خوانده، حال به بهانه رتبه نخست در کنکور تجربی سال 94 به سراغ او رفتیم تا از حال و نحوه مطالعه و حس خوب او پس از اعلام نتایج کنکور و پیروزی در این ماراتن نفس‌گیر بیشتر بدانیم.

 

فارس: انتظار رتبه اول کنکور را داشتید؟
همتی: بله تقریبا. بعد از آزمون احتمال این رتبه را می‌دادم ولی واقعا مطمئن نبودم.

 

*چطور خبردار شدید ؟ غافلگیر و هیجان‌زده نشدید؟
هر سال رسم است برای اعلام نفرات برتر قبلا موضوع را تلفنی خبر می‌دادند ولی امروز کسی از سازمان سنجش با من تماس نگرفت. صبح عمه‌ام در شبکه خبر به طور زیرنویس خبر را دیده بود و تماس گرفت اطلاع داد. برای پیگیری مجددا جستجو و پی‌گیری کردم ولی چیزی ندیدم. تا اینکه نتایج روی سایت سازمان سنجش منتشر شد. با وجود همین کش و قوس‌ها و استرس‌ها تقریبا بعد از اعلام نتایج هیچ حس خاصی پیدا نکردم.

 

*نفر اول کنکور چطور درس خواند؟ کلا زندگی را تعطیل کردید و فقط درس می‌خواندید؟
خیر! من زندگی را تعطیل نکرده بودم، اما فکر نمی‌کنم چیزهایی مثل مسافرت و میهمانی و…مهم باشد. سال آخر یعنی پیش دانشگاهی فقط و فقط درس می‌خواندم.

 

*الآن بیشتر دخترهای همسن و سال شما در این مقطع تفریحاتی مثل رفتن به مسافرت، شرکت در ورزش‌های مختلف و تفریح‌های مختلف و… را تجربه می‌کنند، تفریح و سرگرمی خاص سارا همتی چه بود؟
نه تنها من، هیچ کدام از دخترهای مدرسه ما و همکلاسی‌هایم اهل چنین تفریحاتی نبودند و بیشتر وقت خود را صرف درس خواندن می‌کردیم.

 

*برای رتبه تک رقمی در کنکور چقدر باید درس خواند؟ شما چقدر زمان برای این موضوع اختصاص می‌دادید؟
تا بهمن ماه سال گذشته من روزانه 5 ساعت درس می‌خواندم ولی از بهمن تا قبل از کنکور مطالعه روزانه‌ام به 14 ساعت در شبانه‌روز رسیده بود.

 

*برای انتخاب رشته چه برنامه‌ای دارید ؟ تبریز ماندگار می‌شوید؟
انتخاب اصلی و اولم رشته پزشکی دانشگاه تهران است. شاید برای انتخاب دوم رشته داروسازی را هم انتخاب کنم.

 

چرا دانشگاه تبریز نه؟
خب به هر حال شیوه آموزشی دانشگاه تهران بهتر از تبریز است. در تبریز هنوز با شیوه قدیمی تدریس می‌شود و همچنین اینکه طبق شنیده‌های من در تهران اساتید به دانشجویان کمک بیشتری می‌کنند.

 

*از تجربه زندگی در پایتخت چه تصوری دارید؟
من تک فرزند خانواده‌ام. ولی از حالا نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم. باید شرایط جدید را تجربه کنم و بعد قضاوت کنم.

 

**هیچ کلاس کنکوری نرفته‌ام

 

*چه پیشنهادی برای کسانی که سال آینده کنکور می‌دهند دارید؟

من بعد از تدریس دبیران ابتدا مطالب را به‌ صورت سطحی و روخوانی مطالعه می‌کردم، پس از آن تست‌های مربوط به آن درس را می‌زدم و در مرحله آخر، پس از کشف نقاط ضعف، عمیق‌خوانی را آغاز می‌کردم، این شیوه من از ابتدای تحصیل تاکنون بوده است.

 

*به کلاس‌های کنکور هم می‌رفتید؟
نه هیچ کلاس کنکوری نداشتم و فقط برخی دبیران که در ساعت غیر از مدرسه در محیط بیرون کلاس‌هایی برگزار می‌کردند در این کلاس‌ها حضور داشتم.

 

به جز درس به چه چیزهای دیگری علاقمند هستید و دنبال می‌کنید؟
در بین درس خواندن‌ها و فقط در فواصلی که برای صرف غذا می‌آمدم فیلم می‌دیدم. بطور کلی به فیلم علاقه دارم و اگر قرار باشد روزی سراغ پیگیری هنر خاصی هم بروم قطعا به بازیگری و این حیطه مربوط خواهد بود.

 

آیا فکر میکردید رتبه یک کشور بشید؟!
توی آزمونها آزمایشی معمولا یک میشدم ولی مطمئن نبودم تنها احتمال میدادم

 

میانگین مطالعه روزانه چقدر بوده؟
مثلا تا بهمنماه که ما مدر سه دا شتیم هم بع ضی کلا سای بیرون رو میرفتم، ساعت پایانی 03:32 بود بنابراین حدود 5 الی 7 ساعت میخوندم ولی بعدش 41 ساعت تا روز کنکور.

 

روی چه برنامهای درس میخوندی؟ آیا برنامه آزمونهای آزمایشی یا خودت برنامه میریختی؟
درسایی که خودم میخواستم بخونم رو طبق برنامه ی کاربردی قلمچی میخوندم.

 

آیا کلاسهایی که میرفتی تداخلی با این برنامه نداشت؟
معمولا نه، ولی سعی میکردم در کنار برنامه خودم بخونم در نهایت اگه کلاسی تداخل داشت مجبور شدم دیگه شرکت نکنم.

 

نظرت در مورد مشاوره چیه؟ آیا در شهر شما هم مشاورا این ترفند رو دارن که برای جذب شاگرد بیشتر به دروغ بگن فلانی رتبه تک کنکور شاگرد من بوده؟! خودت مشاور داشتی اصلا؟
من مشاور ندارم و کلا هم اعتقادی ندارم به مشاور. ترجیح میدادم خودم در لحظه طبق صلاح دید خودم هر در سی روکه میخوام بخونم و اون لحظه رو مشاور نمیتونه تشخیص بده، اینکه حس و حال من چیه. البته کسانی بودن که به دروغ میگفتن از من 45 میلیون پول دریافت کردن و بم مشاوره میدن!! ولی خب من فقط جوابشون رو نمیدادم!

 

حرفتو قبول دارم اما یک سری دانشآموزان هستن واقعا نیاز دارن، یعنی بدون وجود یک مشاور و کسی که برا شون برنامه ریزی کنه نمیتونن درس بخونن، اما حالا اگه ک سی بخواد م شاور دا شته باید چه ویژگی دا شته با شد؟ مثلا برای کنکور تجربی، م شاوری که هیچ مدرک تحصیلی نداره یا فوق مدرکش لسانس و دیپلم هست و مثلا تا حالا زیست نخونده میتونه به کس دیگهای مشاوره بده؟! اینکه به تجربهی اون آدم بیشتر بستگی داره یا کسی که خودش این مسیر رو رفته و کنکور داده و رتبهی خوبی آورده؟

در ابتدا باید بگم هر کسی روش خودشو داره و شاید برنامهی یک نفر دیگه بهدردش نخوره اما کاری که مشاور میتونه خوب انجام بده به درس خوندندانش آموز نظم بده ، بنابراین فرد م شاور باید خودش قبلا این نظم رو دا شته با شه زمان کنکور و یک مدرک تح صیلی هم دا شته با شه و مسلما باید مشاور هم راه دانشآموزی که میخواد درون راه بهش مشاوره بده رو رفته باشه.

 

 استادی هست تو شهرتون که بخوای ازش تشکر کنی؟
همهی دبیران بطور کلی. نمیتونم اسم میارم میترسم اسم کسی رو جا بندازم.

 

کتابهای کمک درسی که بیشتر برات مفید بودن و دوس داری به بچهها معرفی کنی چیا هستن؟
اکثرا گاج بودن اما تمام دروس عمومی رو گاج دا شتم ، برای زی ست گاج نقرهای بهتر از بقیهی کتابهای جامع بود. برای ریا ضی، کتاب جامع مهر و
ماه و برای ش یمی فقط مبتکران. فیزیک انرژی اتمی که معمولا س والاش س ختتر هس ت، امس ال برای فیزیک خیلی به من کمک کرد چون فیزیک
برخلاف سالهای گذشته سخت شده بود.

 

صحبت آخر؟
برای اینکه بخوان موفق بشن باید حتما ساعت مطالعه بالا و پشتکار داشته باشن. از لحاظ روحی هم به نظرم مسیر مهمتر از هدفه. واسه همین راجع به رتبه و رشته هیچوقت فکر نمیکردم یا اگه کسی هم میپرسید میگفتم نظری ندارم. 


سارا همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: معتقدم پشتکار و هدف گذاری از جمله عوامل اصلی در کسب نتیجه مورد نظر در کنکور است.

وی گفت: همچنین بر این باور بودم که مسیر مهمتر از هدف است بدین معنا که هیچگاه به کسب رتبه نخست نمی اندیشیدم و خودم را از لحاظ روانی درگیر این امر نمی کردم.

رتبه نخست گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری سال 1394 افزود: وقتی مسیر را مشخص کنی به طور حتم به هدفت خواهی رسید.

وی ادامه داد: بیشتر در مدرسه مطالعه می کردم و حتی بعد از کلاس های درس نیز در برنامه های فوق برنامه مدرسه برای آمادگی کنکور شرکت می کردم.

همتی خاطرنشان کرد: هیچگاه به کلاس ها و آموزشگاه های خصوصی برای کنکور نرفتم چرا که بر این باور بودم که همه چیز در دست خود آدم است و اگر فرد هدف مشخصی داشته باشد می تواند در یک مسیر درست بدان دست یابد.

رتبه نخست گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری یادآور شد: علاقمند به رشته پزشکی بوده و دوست دارم در دانشگاه تهران ادامه تحصل دهم.


سارا همتی داوطلب رتبه اول کنکور سراسری سال 94 در گروه آزمایشی علوم تجربی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: اگر امکان ادامه تحصیل در دو رشته وجود داشته باشد می‌خواهم در رشته‌های پزشکی و داروسازی ادامه تحصیل دهم و پزشکی دانشگاه تهران اولویت من است.

وی افزود: در سال تحصیلی 94-93 مقطع پیش دانشگاهی را گذراندم که تا بهمن ماه مشغول تحصیل در مدرسه بودم تا به همین دلیل بیشتر از 5 ساعت فرصت مطالعه برای کنکور نداشتم.

همتی ادامه داد: پس از بهمن ماه که مدارس تعطیل شد روزانه 14 ساعت برای کنکور مطالعه کردم و تست زدم.

 

p-shahbazi

 

مطلب مرتبط: سوالات و پاسخنامه کنکور ریاضی از سال 83 تا 94

 

2- مصاحبه با نفر اول کنکور ریاضی 94 : پژمان شهبازی دستجرده

پژمان شهبازی دستجرده داوطلب رتبه اول کنکور سراسری سال 94 در گروه علوم ریاضی و فنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با ابراز خوشحالی از ثمردهی زحماتش در یک سال گذشته، گفت: ساعت مطالعه من برای کنکور در مقاطع مختلف زمانی متفاوت بود ولی به طور متوسط روزانه 7 تا 8 ساعت مطالعه کردم.

وی افزود: در هیچ موسسه‌‌ای برای کلاس کنکور ثبت‌نام نکردم و فقط در کلاس‌های کنکور مدرسه شرکت می‌کردم.

شهبازی ادامه داد: هنوز برای آینده‌ تصمیم نگرفتم و باید با مشاوران مشورت کنم ولی به رشته برق علاقمندم و اولویتم نیز دانشگاه اصفهان دانشگاه محل زندگی‌ام است ولی انتخاب نهایی من بین دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان خواهد بود.


پژمان شهبازی دستجرده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: لطف خداوند رحمان و رحیم و کمک و پشتیبانی خانواده ام از جمله عوامل اصلی موفقیتم در کنکور امسال به شمار می رود.

وی گفت: همچنین باید از تلاش معلمان مدرسه و کادر آموزش و پرورش استان اصفهان نیز تقدیر و تشکر کنم که راهنمایی های آنان در کسب این رتبه برایم بسیار با ارزش بود.

رتبه نخست گروه آزمایشی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری افزود: من دغدغه کنکور را از مدت ها قبل داشتم اما به صورت جدی این کار را پس از امتحانات نهایی شروع کردم.

شهبازی دستجرده در ادامه خاطرنشان کرد: تمام سعی خویش را داشتم که در کنکور امسال بتوانم بهترین نمره را کسب کنم.

وی ادامه داد: روزهایی که مدرسه می رفتم اغلب 7 ساعت به کنکور اختصاص می دادم و پس از پایان مدرسه نیز تقریبا تمام اوقاتم را در همین راستا سپری می کردم.

وی با اشاره به وجود آموزشگاه های متعدد کنکور در شهرهای مختلف کشور یادآور شد: به نظرم تلاش و اراده فرد شرط لازم برای دستیابی به اهداف مورد نظر است و اگر این عوامل باشد دانش آموز می تواند در مدرسه خویش نیز به نتایج مورد نظر دست یابد.

رتبه نخست گروه آزمایشی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری اظهار داشت: علاقه مند به رشته برق بوده و در یکی از دانشگاه های تهران و یا اصفهان ادامه تحصیل خواهم داد.

 

ali kiani3- مصاحبه با نفر اول کنکور انسانی 94 : علی کیانی نیستانکی

علی کیانی نیستانکی داوطلب رتبه اول کنکور سراسری سال 94 در گروه آزمایشی علوم انسانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: از طریق یکی از دوستانم متوجه شدم که رتبه برتر کنکور را کسب کردم، نام من را در خبرگزاری‌ها دیده بود.

وی افزود: برای موفقیت در کنکور نهایتاً روزی 12 ساعت درس خواندم و مطالعه برای کنکور را از یک سال پیش آغاز کردم و امسال برای اولین بار در کنکور شرکت کردم.

کیانی ادامه داد: برای ادامه تحصیلم رشته حقوق دانشگاه تهران در اولویتم است و به دانشگاه شهید بهشتی هم فکر می‌کنم.


علی کیانی نیستانکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: هدف اصلی من از همان ابتدا رشته حقوق بود و بر همین اساس نیز تلاش زیادی در این عرصه انجام دادم.

وی پشتکار را از جمله عوامل اصلی در کسب موفقیت در رشته علوم انسانی دانست و گفت: باید از همان دوران مدرسه در پی این تصمیم باشید.

رتبه نخست گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری افزود: بنده از هیچ آموزشگاه خصوصی بهره مند نشدم و همان دروس مدرسه را خواندم.

وی ادامه داد: خانواده از جمله دیگر عواملی است که در کسب نتایج مورد نظر نقش بی بدیلی دارند و بر همین اساس نیز نمی توان از این فاکتور در زمان کنکور چشم پوشی کرد.

کیانی نیستانکی خاطرنشان کرد: توصیه من به سایر دوستانم این است که ابتدا در مورد رشته خودشان به نتیجه برسند و اگر تمایل قلبی بدان داشتند؛ اهدافشان را در این راستا مشخص کنند.

نفرات برتر گروه های آزمایشی کنکور سال 94 امروز (دوشنبه) اعلام شد.

نتایج اولیه گروه های مختلف آزمایشی کنکور سراسری سال 94 فردا (سه شنبه) اعلام می شود.


به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در آزمون سراسری سال 94 جمعا 787 هزار و 70 نفر متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون بوده‌اند که از این تعداد 516 هزار و 489 نفر زن و 361 هزار و 581 نفر مرد می‌باشند.
بر این اساس دوشنبه 29 تیرماه اسامی نفرات برتر آزمون سراسری با رکورد‌شکنی پسران اعلام شد.
از بین 36 اسامی برتر کنکور سراسری 94، تعداد 25 نفر پسران بوده‌اند و 11 نفر آنها شامل دختران بوده است.
اکنون که نتایج آزمون سراسری 94 اعلام شده به سراغ یکی از نفرات برتر رفتیم و پای صحبت‌هایش نشستیم.
 
 خودتون رو معرفی کنید
ج- علی کیانی‌نیستانک متولد 1375 هستم و امسال موفق به کسب رتبه‌ی اول علوم انسانی شدم.
 
 ساکن کدام شهر و منطقه هستید؟
 من ساکن شهر تهران در منطقه‌ی پاسداران هستم.
 
شغل پدر و مادرتون چیه؟
 پدرم پزشک و مادرم خانه‌دار هستند.
 
قصد دارید چه رشته‌ای را و در کدام دانشگاه انتخاب کنید؟
 انتخاب من برای ادامه تحصیل رشته‌ی حقوق بین‌الملل در دانشگاه تهران است.
 
در دبیرستان در چه رشته‌ای تحصیل کردین؟
 رشته تحصیلی من در دوران دبیرستان علوم ریاضی بود اما در دوره‌ی پیش‌دانشگاهی تصمیم گرفتم که رشته تحصیلی‌ام را به انسانی تغییر دهم.
 
 در طول دبیرستان از کلاس‌های کنکور استفاده می‌کردید؟
 خیر، فقط در مدرسه به تحصیل مشغول بودم.
 
در مدرسه دولتی مشغول به تحصیل بودید یا غیرانتفاعی؟
 من در مدرسه غیرانتفاعی تحصیل می‌کردم.
 
 از کی کنکور برای شما جدی شد؟
 از زمانی که رشته‌ی تحصیلی خودم رو به انسانی تغییر دادم یعنی از اواخر مرداد‌ماه تصمیم گرفتم که درس خواندن برای کنکور را جدی بگیرم.
 
 چه مدت زمان گذاشتید برای درس خواندن تا بتوانید رتبه‌ی اول را کسب کنید؟
 من حداکثر روزی 14 ساعت برای درس خواندن وقت گذاشتم و از بسیاری از تفریحات خودم گذشتم تا بتوانم رتبه‌ی خوبی را در این ماراتن کسب کنم.
 
 برای آینده‌ی خود چه برنامه‌ای دارید؟
در حال حاضر راه طولانی را در پیش دارم و سعی می‌کنم که فعلا در شاخه‌ی حقوق متمرکز باشم.
 
 نقش پدر و مادرتان در موفقیت شما چه بوده؟
 پدر و مادر تنها کسانی بودند که در شرایط سخت زندگی من رو همراهی کردند و از استرس‌های این روزهای من کاستند.
 
 آیا شده بود که پدر به دلیل شغل خود شما را مجبور به تحصیل در رشته‌ی پزشکی کند؟
علاقه‌ی پدر من از همان ابتدا این بود که در رشته‌ی پزشکی تحصیل کنم اما من به دلیل علایق خود به سمت رشته‌ی موردعلاقه‌ی خود رفتم.
 
 بیشتر با چه افرادی در این خصوص رقابت داشتید؟
 در دوران مدرسه و تحصیل دوستان بسیاری داشتم که در درس خواندن رقابت داشتیم و من فکر می‌کنم همین هم باعث شد تا بتوانم رتبه‌ی برتر شوم.

pooya hamdanian4- مصاحبه با نفر اول کنکور زبان 94 : پویا همدانیان خوزانی

پویا همدانیان خوزانی داوطلب رتبه اول کنکور سراسری سال 94 در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: گروه اصلی که در کنکور شرکت کردم گروه آزمایشی علوم ریاضی است که منتظرم نتایج نهایی اعلام شود تا رتبه‌ام در گروه ریاضی را هم ببینم و سپس برای انتخاب رشته و ادامه تحصیلم تصمیم‌گیری کنم.

وی افزود: امیدوارم بتوانم در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم.

همدانیان اظهار داشت: روزهایی که به مدرسه می‌رفتم 5 تا 6 ساعت درس می‌خواندم و در روزهای تعطیل بین 10 تا 11 ساعت مطالعه کردم ولی به هیچ موسسه‌ای برای کلاس کنکور نرفتم و فقط در کلاس‌های مدرسه و آزمون‌های تست موسسات شرکت کردم.


پویا همدانیان خوزانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: برای موفقیت در کنکور عوامل متعددی دخیل هستند و نمی توان فقط به چند مورد بسنده کرد.

وی با اشاره به نقش والدین در این حوزه گفت: پدر و مادرم برای من شرایطی به وجود آوردند که من بدون استرس بتوانم به مطالعه درس های کنکور بپردازم.

رتبه نخست گروه آزمایشی زبان های خارجی آزمون سراسری افزود: علاقه من برای یادگیری زبان های خارجی به تشویق و ترغیب والدینم بر می گردد که همیشه مرا به کسب علم و دانش تشویق می کردند.

وی ادامه داد: همچنین در این زمینه نباید نقش معلمان و مدیران مدرسه را نادیده گرفت چرا که آنان دلسوزانه با دانش آموزان کار می کردند.

همدانیان خوزانی یادآور شد: من از 8 سالگی علاقه مند به فراگیری زبان انگلیسی بوده ام و از همان سال بدان اهمیت می دادم؛ چرا که یادگیری زبان امری فرار است و باید همیشه در پی آن باشید.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تمرین و ممارست برای کسب نتیجه مورد نظر در کنکور بسیار مهم و باارزش بوده و به طور حتم هیچ موفقیتی بدون سعی و تلاش حاصل نمی شود.

رتبه نخست گروه آزمایشی زبان های خارجی آزمون سراسری اظهار داشت: همیشه در راه و مسیر موفقیت پستی و بلندی وجود داشته و هیچگاه این مسیر صاف و هموار نیست؛ مهم آن است که افراد در این راه هیچگاه نا امید و دلسرد نشوند.

وی پشتکار را از جمله عوامل اصلی موفقیت افراد دانست و گفت: افراد زیادی در جامعه هستند که استعدادهای فراوانی دارند اما به سبب نبود پشتکار به موفقیت های مورد نظرشان دست نمی یابند.

 

anahita hedayati5- مصاحبه با نفر اول کنکور هنر 94 : آناهیتا هدایتی

آناهیتا هدایتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: هدف نخست من از همان روزهای آغازین آمادگی برای کنکور کسب رتبه اول تا سوم بود.

وی گفت: معتقدم هدف گذاری و تلاش عوامل تاثیر گذاری در کسب نتیجه دلخواه در کنکور هستند هر چند که عوامل دیگری نیز همچون خانواده در این امر دخیل هستند.

نفر اول گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری افزود: از همان ابتدا تمام سعی خویش را داشتم تا به اهدافم برسم و بر همین اساس نیز کتاب های غیردرسی مرتبط به هنر را هم مطالعه می کردم

وی خاطرنشان کرد: اغلب سوالات کنکور هنر از منابع آزاد بوده و درصد کمی از پرسش ها از کتاب های درسی است و بر همین اساس نیز سعی داشتم تا از کتاب های مربوط به هنر غافل نباشم.

هدایتی اظهار داشت: تمایل به ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی را دارم چرا که احساس می کنم استعدادم در این زمینه بیشتر است .

 

منبع : فارس ، ایرنا ، باشگاه خبرنگاران جوان ، گنجینه دانش

 

دیدگاه‌ها   

زینب
+1 #44 زینب 1396-04-07 23:15
به نقل از یکتا:
بچه ها قسمتون میدم کانون نرییییین برای کنکور
فقط فقط ازمونای سنجش بدین

چرا؟بچه های ماکه خیلی ازکانون راضین.!
نقل قول کردن
Mr.X
-1 #43 Mr.X 1396-03-24 16:07
بچه باور نکنید اینا خیلی دروغ گوین خدا میدونه چند میلیون پول خرج کردن.... سوالات کنکور از سال 93 به بعد کاملا عوض شده حوری که اگه کلاس نری رتبه خوب نمیاری حالا چه برسه رتبه تک رقمی
نقل قول کردن
Reza jamalabadi
+1 #42 Reza jamalabadi 1395-08-12 12:19
به نقل از یکتا:
بچه ها قسمتون میدم کانون نرییییین برای کنکور
فقط فقط ازمونای سنجش بدین

چرا؟! :o
نقل قول کردن
sawra
-1 #41 sawra 1395-08-06 12:21
به نقل از بهزاد:
همه ی اینا به کنار.....14ساعت مطالعه در روز? :o خدایی میشه #:-S

کل شبانه روز 24 ساعته
8 ساعت مدرسه
2 ساعت خواب و غذا
میمونه 14 ساعت
اونم بدون هیچ استراحتی فک کنم باید بخونی
تازه این بدون خواب شبه #:-S ::gham:: :((
نقل قول کردن
ایدا
0 #40 ایدا 1395-06-05 19:10
به نقل از فائزه:
سلام دوستای گلم .یه مدته ک فکر من بدجور درگیر شده بعضیا میگن اگه کسی سال اول ک کنکور میده رتبش بد بشه دیگه محاله سال بعد بتونه رتبه خوب بیاره واقعا مچین چیزیه؟

سلام نه اینطور نیست ما الان فردی رو داریم که سال اول کنکور داد خوب نشد اما خوند برای سال دوم کنکور داد رتبش خیلییی بهتر شد الانم داشجوی پزشکی هست فقط باید خوند همین
نقل قول کردن
بهزاد
0 #39 بهزاد 1395-05-12 09:08
همه ی اینا به کنار.....14ساعت مطالعه در روز? :o خدایی میشه #:-S
نقل قول کردن
فائزه
-6 #38 فائزه 1395-05-01 05:01
سلام دوستای گلم .یه مدته ک فکر من بدجور درگیر شده بعضیا میگن اگه کسی سال اول ک کنکور میده رتبش بد بشه دیگه محاله سال بعد بتونه رتبه خوب بیاره واقعا مچین چیزیه؟
نقل قول کردن
یکتا
+7 #37 یکتا 1395-04-29 12:23
بچه ها قسمتون میدم کانون نرییییین برای کنکور
فقط فقط ازمونای سنجش بدین
نقل قول کردن
کاوه
0 #36 کاوه 1395-04-22 06:04
من در آزمون تیزهوشان و نمونه قبول نشدم آیا این به این معناست که من نمی توانم موفق شوم؟
نقل قول کردن
PANAH
+2 #35 PANAH 1395-03-30 16:57
به نقل از rezazendeh:
به نقل از HAdi R.1796:
میشه از رتبه یک تجربی بپرسین ک آیا در مدارس دولتی درس میخوندن یا در مدارس تیزهوشان تبریز... خیلی سپاس گزارم

چه فرقی میکنه ...... فقط اونایی که تیزهوشان دس میخونن یکم عقده ای ترن و فک میکنن که از دماغ فیل افتادن به نظر من ادم هر کاری باشه میتونه با اراده انجامش بده هر کاری و ربطی به مدرسه هم نداره چون به چشم هام دیدم که پسره تو مدرسه عالی سه رقمی اورده بود بعد ازش پرسیدم گفت فقط قصد من خوابوندن روی پسر همسایمون که تو تیز هوشان درس میخونه و هی من من من میکنه بوده.....

واقعا هیچ فرقی نمیکنه هرکسی هرجایی توهرمدرسه ای میتونه رتبه تک بیاره فقط به تلاش وعلاقه خودفردبستگی داره ادم کافیه خودش بخوادوبابرنامه ریزی که خودش درست میکنه درس بخونه فقط همین
نقل قول کردن
مهدیهمتی
-1 #34 مهدیهمتی 1395-03-28 09:50
ایا به معدل 20فکر میکردین ومیشد برنامه ریزی اون چطور بور
نقل قول کردن
نگین
+6 #33 نگین 1395-03-27 07:34
سلام دوستان طاعات و عبادات همگی قبول نظر ها را که می خوندم دو تا سوال خیلی مطرح شده بود:اول بگم به اسم مدرسه توجه نکنید همه جا دانش آموز خوب و ضعیف داره حالا در هر مدرسه ای این نسبت میتونه متفاوت باشه شما ملاکتون برای انتخاب دبیرستان،محیط دبیرستان باشه بعد در درجه دوم سطح علمی اون مدرسه.معلمایی هستن که پایه را درست درس نمیدن و فقط به دنبال گفتن نکته اضافه هستن لطفا اول کتابتون را واو به واو بخونید،خصوصا دانش آموزان تجربی، و اسم مدرسه صرفا ملاکتون نباشه.به حرف یک سری سرعتگیر ها گوش ندید و سعی کنید از آدم های منفی دور شید.با خودتون رو راست باشید هیچ کسی عالم به دنیا نمیاد یکسری ها از لحاظ درسی سریع تر درسو میگیرن یکسری ها هم خودشون را با کلاس رفتن می کشن و میان میگن ما کلاس نمیریم و چی و فلان خواهش می کنم شماخودتون باشید و در پی اینکه فلانی چی گفت فلانی چی گفت نباشید و تلاشتون را بکنید که بعدا نگید "کاش ...".دانش آموزی که داری میری دولتی،هیئت امنایی و... بدون رقابت صرفا در کلاس شما و بین تعداد محدودی نیست بلکه شما رقبای زیادی دارین که شاید تا حالا اسمشون را نشنیده اید.بعد از خواندن کتاب و یادداشت برداری از نکات اگر دیدید حرف معلم براتون نا مفهوم ازش سوال کنید و اگر می بینید کلا مشکل دارید توی اون درس معلم خصوصی بگیرید ولی خواهشا خواهشا برای تمام دروس کلاس نرید چون این کلاس ها وقت گیرن و بدونید شما اگر خودتون تلاش نکنید و در پی تست زدن نباشید هرچقدر کلاس هم برید فایده ای نخواهد داشت.مورد دوم اینکه سعی کنید از تابستان سال پیش دانشگاهی استفاده کامل را ببرید و دروس دوم و بعد از اون سوم را بخونید.خصوصا دروس اختصاصی و دروسی که مشکل دارید را خوب مفهومی حلی کنید و بخونید.سال چهارم وقت وقت تلف کردن ندارید و خودتونم میدونید آدم تا بیاد دستش بیاد که خب چه جوری بخونم مدتی طول میکشه و حتی چون ممکن درس خیلی یادتون رفته باشه زمان طولانی ولی در نهایت مثمر ثمر را بگیره پس از تابستان نهایت استفاده را برای باز آموزی بکنید.اگر هم به هر دلیل نتونستید اونطور که باید و شاید استفاده صحیح را بکنید لآاقل سعی کنید مقداری از دروس اختصاصی سال پیش دانشگاهیتون را بخونید.به خدا توکل کنید و با هاش صحبت کنید،به پدر و مادرتون اعتماد کنید،برنامه ریزی داشته باشید و ناامید نشید و بدونید "به نتیجه می رسید،نه فورا ولی حتما." آرزوی موفقیت،شادی و سلامتی برای تمامی شما عزیزان
نقل قول کردن
96
+16 #32 96 1395-03-26 11:44
خواستن توانستن است. اگه بخواید میتونید به حرف مضخرفه بقیه ام گوش ندید
نقل قول کردن
Adisa
-5 #31 Adisa 1395-03-26 01:43
سلام میشه کسی بگه ایا از مدرسه های نرمال هم رتبه اوردن یا همشون تو بی هوشان درس می خوندن ؟
نقل قول کردن
ناشناس
+10 #30 ناشناس 1395-03-22 18:29
هر 5 رتبه در تیزهوشان درس می خواندند
نقل قول کردن
یه دانش آموز
-7 #29 یه دانش آموز 1395-03-21 07:10
سلام من دانش آموز پایه هشتم هستم ودر مدرسه نمونه دولتی درس می خونم وچون از تیزهمشان در نیومدم هیچ امیدی به کنکور ندارم. می خواستم ببینم خانم سارا همتی راهنمایی رو هم تو مدرسه تیزهوشان درس خوندن؟
نقل قول کردن
alpha
-1 #28 alpha 1395-03-18 05:21
من از سال سوم بعد امتحاناتو نهایی شروع کردم روزی۱۲ساعت وهیچ کلاسیم نمیرم به نظر شما باید به یه مموسسه ای برم چارت. بگیرم یانه
نقل قول کردن
neda
0 #27 neda 1395-02-26 21:04
به نقل از فاطمه:
به نقل از سید صالح:
عزیزان گرامی انشاءالله در سال 13400 من رتبه ی تک رقمی را خواهم دریافت کرد.
برای من دعا کنید منم به شما دعا می کنم

13400 بعدم میخوای تک رقمی بیاری ههههه ::khande::

تو‌میتونی شک‌نکن خخخخ ۱۳۴۰۰
نقل قول کردن
rezazendeh
-5 #26 rezazendeh 1395-02-20 13:12
به نقل از HAdi R.1796:
میشه از رتبه یک تجربی بپرسین ک آیا در مدارس دولتی درس میخوندن یا در مدارس تیزهوشان تبریز... خیلی سپاس گزارم

چه فرقی میکنه ...... فقط اونایی که تیزهوشان دس میخونن یکم عقده ای ترن و فک میکنن که از دماغ فیل افتادن به نظر من ادم هر کاری باشه میتونه با اراده انجامش بده هر کاری و ربطی به مدرسه هم نداره چون به چشم هام دیدم که پسره تو مدرسه عالی سه رقمی اورده بود بعد ازش پرسیدم گفت فقط قصد من خوابوندن روی پسر همسایمون که تو تیز هوشان درس میخونه و هی من من من میکنه بوده.....
نقل قول کردن
rezazendeh
-5 #25 rezazendeh 1395-02-20 13:06
سلام من دیپلم ریاضی دارم میخواستم ببینم من چیکار کنم برم پزشکی بخونم کار هست یا همون رشته خودم ...چون شنیدم خیلی اوضاع کار خرابه و مهندسا خیلی ها بیکارن....
نقل قول کردن
rezazendeh
+4 #24 rezazendeh 1395-02-20 13:03
به نقل از fatemeh:
سلام ميشه از خانم همتی بپرسید کنکوری خواندن را از کی شروع کردن ؟ ممنون

اون طور که من خوندم گفته از سال دوم دبیرستان شروع کرده و تابستون به کلاس کنکور میرفته ودر طول سال سوم دوم رو هم مرور میکرده و زمانی که امتحان نهایی سوم رو داده از تابستون به کلاس کنکور رفته و سال دوم و سوم رو تو تابستون مرور کرده و سال چهارم رو تا عید به طور کامل جمع کرده و از عید تست میزده تا خوده کنکور ....
نقل قول کردن
امیر
-5 #23 امیر 1395-02-06 21:32
سلام دوستان..من قارغ التحصیل رشته عمرانم و الان بعد از دانشگاه قصد دارم برا کنکور تجربی ۹۶ با هدف دندون پزشکی درس بخونم..هدفم دانشگاه های تاپ هست..لطفا اگه تو این رشته موفق بودید منو راهنمایی کنید۰۹۱۷۶۱۹۴۹۵۶
نقل قول کردن
Sanam
-8 #22 Sanam 1395-02-05 15:07
منم میخوام رتبه ی دو رقمی یا به امید خدا تک رقمی کنکور پزشکی قبول بشم
:D :D :Dالبته هنوز خیلی به کنکور دادنم مونده ;) ;) ;)
::ghalb:: ::ghalb:: ::ghalb::
نقل قول کردن
Shiva
-26 #21 Shiva 1395-02-05 09:03
من هییییچی نخوندم یه کنکوری 95 ام....دلم میخواد بخونم رتبه بشم ولی شرایطم اجازه نمیده، سهمیه ام دارم :roll:
نقل قول کردن
فاطمه
-1 #20 فاطمه 1395-01-31 14:24
به نقل از سید صالح:
عزیزان گرامی انشاءالله در سال 13400 من رتبه ی تک رقمی را خواهم دریافت کرد.
برای من دعا کنید منم به شما دعا می کنم

13400 بعدم میخوای تک رقمی بیاری ههههه ::khande::
نقل قول کردن
Mahsa_k
-1 #19 Mahsa_k 1395-01-26 07:00
سلام. من کمتر از 90 روز دیگه کنکور دارم.
فقط هم منحصرا زبان شرکت می کنم. برام دعا کنید که فقط فقط فقط تهران قبول بشم.چون قبولی در تهران خیلی می تونه به کسی که میخواد رشته ای رو بخونه که کار موردنظر براش فقط در تهران پیدا میشه، کمک کنه.
من و تمام کنکوری های 95 رو از دعای خیر خودتون محروم نکنید.
باتشکر
یا علی
نقل قول کردن
رقیه
-8 #18 رقیه 1395-01-20 12:52
ععععععععععععععع ععععععععععععععع ععععععععععععععع ععععععععععععااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااللللللل للللللللللللللل لل ::reading:: للللللللللللللل للللللللللللللل للللللللللللللل للللللللللللللل للییییییییییییی ییییییییییییییی ییییییییییییییی ییییییییییییییی ییییییییییییییی یییییییییییی امتحان 20 شدم
نقل قول کردن
سید صالح
-10 #17 سید صالح 1395-01-16 21:07
عزیزان گرامی انشاءالله در سال 13400 من رتبه ی تک رقمی را خواهم دریافت کرد.
برای من دعا کنید منم به شما دعا می کنم
نقل قول کردن
به نام خدا
+7 #16 به نام خدا 1394-12-11 17:31
سلام به همه ی دوستان خوبم.
بچه ها سال 96کنکور دارم بااطمینان میگم به امید و توکل به خدا انشاالله از نفرات اول کنکورم.
براتون دعا میکنم برام دعا کنید.
موفق وسربلند باشید. ::reading::
نقل قول کردن
fatemeh
+5 #15 fatemeh 1394-11-19 16:37
سلام ميشه از خانم همتی بپرسید کنکوری خواندن را از کی شروع کردن ؟ ممنون
نقل قول کردن
نسیم
-1 #14 نسیم 1394-11-07 16:40
سلام من 96 کنکور دارم به نظرتون دیر نیست الان شروع کنم؟؟؟؟؟همه ی اعتماد به نفسمو از دست دادم.
نقل قول کردن
علي
+24 #13 علي 1394-10-28 12:30
بچه ها كلن نا اميد نشين. هركي ميگه نمي تونيد چرت گفته. اگه از همين دي هم سنگين شروع كنيد موفق ميشيد. اينايي كه ميگن نننننننننههه اينا همونايي اند كه رتبشون ميشه شماره موبايل!
نقل قول کردن
مسعود
-6 #12 مسعود 1394-09-18 22:43
نععععععععع؟؟؟؟؟ ؟
نقل قول کردن
زهرا
+8 #11 زهرا 1394-09-14 15:47
به نقل از عنا:
به نقل از محمود:
به نقل از ghazal:
سلام من سال95کنکورمه تازه مهرشروع کردم به کنکوری خوندن تابستان هم تقریباسومو کنکوری خوندم میتونم سال95 پزشکی بیارم؟ :(

ن خخخخخخخخخخخخخخخخخ

نننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

بلی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی
نقل قول کردن
عنا
-4 #10 عنا 1394-09-13 14:03
به نقل از محمود:
به نقل از ghazal:
سلام من سال95کنکورمه تازه مهرشروع کردم به کنکوری خوندن تابستان هم تقریباسومو کنکوری خوندم میتونم سال95 پزشکی بیارم؟ :(

ن خخخخخخخخخخخخخخخخخ

ننننننننننننننن ننننننننننننننن ننننننننننننننن ن
نقل قول کردن
neymar
0 #9 neymar 1394-09-04 16:15
میشه از آقای علی کیانی بپرسید که درس آمار رو چجوری باید خوند. چون من هرچی کم میارم از درس آمار هستش. ممنونم
نقل قول کردن
محمود
-3 #8 محمود 1394-09-02 21:31
به نقل از ghazal:
سلام من سال95کنکورمه تازه مهرشروع کردم به کنکوری خوندن تابستان هم تقریباسومو کنکوری خوندم میتونم سال95 پزشکی بیارم؟ :(

ن خخخخخخخخخخخخخخخ خخ
نقل قول کردن
ارش
+15 #7 ارش 1394-08-26 16:09
سلام ضمن تبریک خدمت خانم سارا همتی بابت رتبه یک کنکور سراسری به عرض جناب عالی برسونم که درسته رتبه یک رشته تجربی شدید ولی درست نیست به خودتون مغرور بشوید وخیلی سرد حرف بزنید خود خواهانه رفتار کنید
باتشکر 8) B-) ::tip::
نقل قول کردن
ghazal
0 #6 ghazal 1394-08-19 19:30
سلام من سال95کنکورمه تازه مهرشروع کردم به کنکوری خوندن تابستان هم تقریباسومو کنکوری خوندم میتونم سال95 پزشکی بیارم؟ :(
نقل قول کردن
آرمین.
+14 #5 آرمین. 1394-07-07 10:40
باسلام خدمت خانوم سارا همتی و همچنین تبریک میگم به شما...
من امسال دوم تجربی هستم و میخوام بدونم که شما برنامه ریزیتون برای درس خواندن رو از چند ساعت شروع کردید و شما کلاس هایی مثل قلم چی رو از چه موقع پیشنهاد میکنید؟؟؟
نقل قول کردن
شاهین
0 #4 شاهین 1394-05-19 11:46
به نقل از HAdi R.1796:
میشه از رتبه یک تجربی بپرسین ک آیا در مدارس دولتی درس میخوندن یا در مدارس تیزهوشان تبریز... خیلی سپاس گزارم

در مدرسه ی تیز هوشان فرزانگان 1 شهر تبریز
نقل قول کردن
ganjinedanesh
+5 #3 ganjinedanesh 1394-05-13 16:57
به نقل از امیرمحمد حاجی بنده:
سلام
منظور خانم سارا همتی از فیزیک انرژی اتمی چه بود؟؟
هرچه گشتم نجستمش

سلام
انتشارات انرژی اتمی همان انتشارات الگو است.
آدرس سایت انتشارات الگو :
olgoopub.ir
نقل قول کردن
امیرمحمد حاجی بنده
-2 #2 امیرمحمد حاجی بنده 1394-05-10 16:34
سلام
منظور خانم سارا همتی از فیزیک انرژی اتمی چه بود؟؟
هرچه گشتم نجستمش
نقل قول کردن
HAdi R.1796
+12 #1 HAdi R.1796 1394-05-09 19:27
میشه از رتبه یک تجربی بپرسین ک آیا در مدارس دولتی درس میخوندن یا در مدارس تیزهوشان تبریز... خیلی سپاس گزارم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

جستجو در سایت گنجینه دانش
در اين سایت

تبلیغات

 

تدریس خصوصی فیزیک کنکور

 

تدریس خصوصی عربی کنکور

 

انتشارات مهروماه 

مدیر سایت گنجینه دانش

افشین اصغری

مهندس افشین اصغری هستم 32 ساله و دارای 9 سال سابقه تدریس فیزیک و ریاضی و مشاوره برای کنکور و دبیرستان

پذیرش دانش آموز از کل کشور برای تدریس و مشاوره کنکور

تلفن تماس : 09125637231

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار سایت گنجینه دانش

31 اردیبهشت 97 :

اپلیکیشن موبایل گنجینه دانش ساخته شد.Emoji Smiley-15 لینک دانلود

27 اردیبهشت 97 :

12 نمونه سوال انگلیسی هشتم ++با پاسخ تشریحی در سایت قرار داده شد. لینک

26 اردیبهشت 97 :

اولین فایل از آقای الیاس وصالی خریداری شد. لینک

 19 اردیبهشت 97 :

یکی از مشکلات کاربران سایت گنجینه دانش این بود که در موبایل نمی توانستند به راحتی به بخش های مختلف سایت دسترسی پیدا کنند. هم اکنون این مشکل کاملا برطرف شده و شما از طریق کلیک بر روی «منوی سایت گنجینه دانش» در بالای صفحه میتوانید مطالب خود را سریعتر و راحت تر پیدا کنید.

16 اردیبهشت 97 :

پاسخنامه کنکور 96 برای رشته های تجربی و ریاضی و انسانی بروزرسانی شد

14 اردیبهشت 97 : 

سیستم جستجو در سایت راه اندازی شد

13 اردیبهشت 97 :

بخش همکاری در فروش راه اندازی شد. لینک